Parohia Sfantul Visarion
Prima PaginaAcatistul Sfântului Visarion Viața Sfântului VisarionContactDescărcaţi Formularul 230
PRIMA PAGINA
Viața Parohiei
Program Liturgic
Clerici Slujitori
Centrul Social
Biblioteca
Istoricul Parohiei
Biserica nouă
Biserica veche
Capela de lumânări
Galerie Foto
Interior
Exterior
La parohie îşi desfăşoară activitatea un cor mixt alcătuit din persoane cu studii de specialitate muzicală care asigură răspunsurile la Sfânta Liturghie sau la serviciile religioase şi prezintă diferite concerte de muzică bisericească în duminici şi sărbători.
O activitate permanentă desfăşurată la Parohia Sf. Visarion încă din 1996 este cea oferită de biblioteca parohială unde credincioşii din parohie şi din afara parohiei pot împrumuta pentru lectură acasă Sfânta Scriptură, cărţi de rugăciune, cărţi duhovniceşti, audiobook-uri și CD-uri cu conținut duhovnicesc şi pot citi Ziarul Lumina și Lumina de Duminică.